O mně

Jmenuji se Alena Bakalářová a již od školních let jsem se zajímala o lidskou psychiku a duchovno. Postupem času jsem se dostala k automatické kresbě, tantře - kurzu Mohendžodáro a k seberozvojovému kurzu Poznej svůj cíl, z nichž čerpám ve svém osobním životě nejvíce a které se promítají i do mnou vedených seminářů (viz níže). Prožitkové semináře pro ženy vedu od roku 2012, jejich náplň vychází z mé niterné zkušenosti především s intuitivním tancem, meditacemi, tantrou, arteterapií, částečně také kineziologií a metodou One Brain.


Velmi mě oslovila tantra a tantrická jóga pro ženy. Jsem absolventkou I. - V. stupně tantra-jógy  pro ženy Mohendžodáro formou celoroční školy u zakladatelů MUDr. Moniky Sičové a Ing. Igora Samotného v Osho Sugama Meditation Center a zároveň jsem také akreditovanou profi lektorkou Mohendžodáro. Tantra mě oslovila proto, že znamená vědomý život, vnáší laskavost, cit, blízkost a hloubku prožívání do lidského života. Ztotožňuji se s myšlenkou, že meditace má v dnešní uspěchané době nezastupitelné místo, pomáhá se dotknout svého nitra. Meditace je stav bez myšlení, stav ticha a právě v tichu, za všemi emocemi, je možné nalézt klid, obrovskou sílu a lásku. Spontánní či intuitivní tanec je pak moje „srdeční záležitost“, vnímám ho jako oslavu života, jako probouzení vášně, přináší velké množství energie a radost.


Absolvovala jsem i vzdělávací cyklus „Poznej svůj cíl“, tj. vykročit a žít ve smyslu svého cíle, pod vedením Ing. Zdeňky Jordánové. Oproti tantře, vysoce prožitkové, mi tento kurz přinesl „přesné“ pojmenování problémů a nefunkčních postojů s možností změnit tato omezení ve svém životě. Na kurzu se využívá kineziologického testu, reakce našich svalů na negativní, či pozitivní informaci pro nás a vychází z metody ONE BRAIN, jež je zaměřená na zbavování se emocionálních bloků z minulosti. Fascinuje mě, jaké máme možnosti, jaké souvislosti a zákonitosti v našem životě můžeme najít a že můžeme mít vládu nad naším životem, pokud chceme. Věřím, že můžeme žít naplněný život s láskou, radostí a štěstím